Dieta alkaliczna

Równowaga kwasowo-zasadowa jest bardzo istotna dla naszego organizmu. Produkty spożywcze wchodzące w skład naszego menu można podzielić na kwasotwórcze oraz zasadotwórcze. Tych pierwszych należy unikać lub spożywać je z umiarem. Drugich? Wręcz przeciwnie! Powinny stanowić conajmniej 80% naszego jadłospisu! Niestety prawda jest taka, że przeciętny Polak nie zwraca uwagi na to, co ląduje na jego talerzu…. Na śniadanie je białe bułki, a na obiad mięso smażone na głębokim tłuszczu. Kolacja jest zazwyczaj podobna do pierwszego posiłku… A co z przekąskami w ciągu dnia? Chipsy, batoniki….a do tego duże ilości kawy lub napojów gazowanych! Taki sposób odżywiania ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie – odczuwamy zmęczenie, jesteśmy rozdrażnieni, ciągle czujemy się niewyspani…. Objawy te bagatelizujemy lub przypisujemy niektórym chorobom, np. niedoczynności tarczycy. Warto upewnić się, gdzie leży źródło problemu.. Bardzo możliwe, że mamy do czynienia z zakwaszeniem organizmu! Co to oznacza?

Zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie to stan, w którym pH naszego organizmu spada poniżej 5 lub rośnie powyżej 7. Wartości takie są dla nas bardzo niebezpieczne i w większości przypadków mają swoje źródło nieodpowienim stylu życia. Badanie moczu jest dobrym sposobem na to, aby upewnić się czy ten stan nas dotyczy. Poniżej znajdziesz krótką informację dotyczącego tego, jak je wykonać.

 • Kup papierki lakmusowe oraz pojemnik do badania moczu
 • Badanie wykonaj na czczo, po co najmniej 6 godzinnym śnie
 • Papierek umieść w pojemniku wypełnionym porannym moczem
 • Badanie wykonuj codziennie przez 7 dni. Jednorazowy test może okazać się niemiarodajny

Jeżeli wynik wskaże na nadmiar kwasów w organizmie, musisz podjąć odpowiednie działania. Pierwsze skrzypce gra dieta. Aczkolwiek regularna aktywność fizyczyna jest równie ważna. Generalnie musisz przestawić się na zdrowy styl życia!

Dieta alkaliczna

Głównym zadaniem diety alkalicznej jest odkwaszenie organizmu. Polega na spożywaniu produktów zasadowych, czyli takich, które mają taki sam odczyn pH, jak nasza krew. Twórcą takiego sposobu odżywiania jest doktor Robert Young. Według niego powinniśmy ją stosować przez całe życie! Jadłospis opiera się na pięciu grupach produktów.

 • Warzywa
 • Owoce
 • Orzechy i nasiona
 • Kiełki roślinne
 • Soja

Należy unikać produktów wysokoprzetworzonych – fast-foodów, słodyczy, dań instant oraz tych, które zawierają duże ilość cukru! Na  liście zakazanych składników znajdziemy również: mąkę pszenną, mięso, kawę, herbatę, kakao, używki.

Dzięki diecie alkalicznej jesteśmy w stanie pozbyć się zmęczenia, rozdrażnienia, senności, zaburzeń koncentracji. Jest to również bardzo dobry sposób na detoks oraz pozbycie się nadwagi. Niezbędnym dodatkiem kuracji doktora Yuonug’a jest woda, dzięki której usuniemy nadmiar toksyn oraz metali ciężkich zalegających w naszym organizmie. Takie działania sprawią, że odzyskamy dobre samopoczucie, zdrowie, a przede wszystkim prawidłową równowagę kwasowo-zasadową!!!

6 komentarzy

 1. Nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak dieta alkaliczna….

  • Ja tak samo… Aczkolwiek nie wyobrazam sobie życia bez mięsa. 🙁

   • I dobrze. Moim zdaniem nie warto z niego rezygnować!!! Można jeść wszystko i chudnąć, nie być zakwaszonym itd. Jedyne o czym musimy pamiętać to umiar!

    • Właśnie. Ja jakoś jem jednego batona dziennie i chudnę i nie czuje się obolała, zmęczona czy tam zakwaszona!

     • Jak ktoś potrafi zachować umiar, to nigdy nie będzie musiał sie odchudzać!

 2. Ja kupiłam tabletki Eliminacid na zakwaszenie organizmu. Pani z apteki je poleciła. Stosowałyście? Dobre?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *